Podcast

Vypočujte si náš podcast, v ktorom sa snažíme o zmenu pohľadu na seba, Boha a svet okolo nás. To, ako rozmýšľame o veciach ultimátne určuje kvalitu nášho života. Podcast Metanoia môžete počúvať aj na podcastových platformách Apple Podcasty alebo Spotify.

najnovšia epizóda

moderátor

Tomi Štrba

hosť

Vlado Žák

V sérii o zakladaní cirkevných zborov som sa rozprával s mojim dlhoročným priateľom, Vladom Žákom. Vlado je pastorom cirkevného zboru Otcov dom v Bratislave. Vypočujte si opäť kúsok iný príbeh z prostredia zakladania zborov a samozrejme aj cenné lekcie, ktoré sa Vlado v tomto procese naučil.

staršie epizódy

moderátor

Tomi Štrba

hosť

Janči Máhrik

Pokračujem v sérii rozhovorov na tému zakladanie zborov, alebo čŕč plenting, tentokrát s Jančim Máhrikom zo zboru Za kostolom v Žiline. Jančiho mnohí poznajú z podcastu Zabudnuté cesty. Vypočujte si Jančiho príbeh z oblasti zakladania zboru, stojí to za to.

moderátor

Tomi Štrba

hosť

Miro Tóth

Po dlhom čase je tu nová epizóda podcastu Metanoia. Tentokrát na tému zakladanie zborov so skvelým hosťom, Mirom Tóthom. V našom geografickom kontexte poznám len málo ľudí, ktorí by mali toľko skúseností so zakladaním zborov, ako práve Miro. Pokiaľ ťa zaujíma Mirov príbeh a jeho skúsenosti z tejto oblasti, rozhodne si vypočuj túto epizódu.

moderátor

Tomi Štrba

hosť

Aďka Štrbová

Minimalizmus. Životný štýl, ktorý kladie dôraz na slobodu od hľadania svojej hodnoty v materiálnych veciach. Rok 2021 sme ako rodina začali s výzvou 30 dní k minimalizmu. V čom spočíva táto výzva a ako to celé prežívame sa dozviete v tejto veľmi uvoľnenej večernej debate, ktorú sme s Aďkou viedli po úspešnom uspaní našich detí. Enjoy it.

moderátor

Tomi Štrba

hosť

Zuzka Božíková

Je tu štvrtá epizóda podcastu Metanoia, v ktorej zakončíme debatu so Zuzkou Božíkovou na tému SOCIÁLNE SIETE. Dnes aj o relatívne novom Netflix dokumente The Social Dilemma, ako sociálne siete kradnú našu pozornosť + na záver zopár cenných rád, ako nestratiť svoj cenný život pozeraním do obrazovky telefónu.

moderátor

Tomi Štrba

hosť

Zuzka Božíková

V tretej epizóde podcastu Metanoia pokračujeme v debate so Zuzkou Božíkovou na tému SOCIÁLNE SIETE. Dnes aj o tom, ako sa stavia k sociálnym sieťam cirkev a aká by mala byť jej úloha aj v tejto oblasti. Pozrieme sa aj na otázky či sa sociálne siete stali v cirkvi tolerovanou závislosťou a v závere dáme aj zopár pohľadov na to, ako by sa mal kresťan správať v rámci sociálnych sietí.

moderátor

Tomi Štrba

hosť

Zuzka Božíková

Je tu druhá epizóda podcastu Metanoia, v ktorej sa rozprávam so Zuzkou Božíkovou na tému SOCIÁLNE SIETE. Sociálne siete sa stali súčasťou našich životov do takej miery, že už len málokto si vie predstaviť život bez nich. Ich pozitívny prínos však posledné roky zatienil ich negatívny vplyv. Dá sa vôbec dnes žiť bez sociálnych sietí? Aj o tom sa so Zuzkou rozprávame v prvej časti série o sociálnych sieťach.

moderátor

Tomi Štrba

Vypočujte si prvú epizódu podcastu Metanoia, v ktorom sa snažím priniesť zmenu pohľadu na seba, Boha a svet okolo nás. V tejto epizóde sa mimo iné dozviete aj to, prečo som vybral práve taký divný názov podcastu, čo vlastne znamená slovo Metanoia a čo bude obsahom podcastu v budúcich epizódach.