BLOG

Čítajte náš blog, v ktorom sa snažíme o zmenu pohľadu na seba, Boha a svet okolo nás. To, ako rozmýšľame o veciach ultimátne určuje kvalitu nášho života. A my chceme to málo, čo sme sa už v živote stihli naučiť zdieľať aj touto formou.

najnovší článok

autor

Tomi Štrba

Odkedy sa stal Internet mobilným, žijeme konštantne pripojení. Odpojiť sa čo i len na chvíľu nám spôsobuje úzkosť a obavy, že o niečo prídeme. Bojíme sa, že stratíme kontakt s priateľmi, že budeme off. Dá sa to vôbec? Alebo lepšie povedané, je potrebné úplne sa odpojiť, aby sa z nás nestali digitálni zombie, ktorí nerobia nič iné, len chodia so sklonenou hlavou hľadiac do “chytrých telefónov”?
Čítať ďalej ...

staršie články

autor

Tomi Štrba

8. deň našej cesty po Rudnej magistrále nás priviedol až do krásnej Banskej Štiavnice. Kilometre po asfaltoch dali tiež zabrať. Nebol to najkrajší úsek cesty, ale stálo to za to.
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Siedmy deň našej cesty opustenou Rudnou magistrálou. Po skvelom oddychu v Detve ideme opäť do neznáma. Trocha blúdenia a hľadanie značky bolo samozrejmosťou. Noc sme strávili v kultúrnom dome v Zaježovej.
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Šiesty deň našej cesty opustenou Rudnou magistrálou začal dažďom. Cesta cez lesy Poľany bola napriek dažďu neskutočne krásna. Po šiestich dňoch v divočine sme si užili noc v penzióne Pivnica pri studni v Detve.
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Piaty deň našej cesty po opustenej Rudnej magistrále prekvapil ešte krajšími výhľadmi ako doteraz! Vidieť kompletne celý hrebeň Nízkych Tatier je z tejto perspektívy je úchvatné. Ideme ďalej.
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Štvrtý deň našej cesty po Rudnej magistrále priniesol šokujúco krásne výhľady, nečakané občerstvenie a parádne finále. Rudná magistrála stojí za to.
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Tretí deň našej cesty Rudnou magistrálou nás viedol zo srdca Muránskej planiny do Veporských vrchov. Neopísateľne krásne prostredie, ktoré stojí za to navštíviť.
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Druhý deň našej cesty po Rudnej Magistrále začal dažďom. Neskôr však prekvapil krásnymi miestami Muránskej planiny. Rozhodne odporúčam navštíviť túto oblasť Slovenska.
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Prvý deň našej cesty Rudnou magistrálou. Je pred nami cca 250 km z Telgártu do Zlatých Moraviec. Rudná magistrála začína na vrchu Stolica v Stolických vrchoch, prechádza Muránskou planinou, Veporskými vrchmi, Poľanou a Štiavnickými vrchmi. Je druhá najdlhšia magistrála na Slovensku, ale je málo turisticky navštevovaná a preto si vyslúžila prezívku “magistrála duchov”.
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Deň 32 našej Cesty hrdinov SNP - veľké finále. Cesta Bratislavou pri teplote 37 stupňov dala zabrať. Je však dobojované, úspešne sa nám podarilo ukočiť našu Cestu. Ďakujeme všetkým podporovateľom, fanúšikom a hlavne našim rodinám!
Čítať ďalej ...

autor

Tomi Štrba

Deň 31 našej Cesty hrdinov SNP nás napriek bolestiam v nohách priviedol až do hlavného mesta. Po dlhom čase uvidieť vežu na Kamzíku bolo neopísateľne elektrizujúce. Finále je pred nami. Vo štvrtok o cca 15:00 dorazíme na Devín, kde sa naša Cesta skončí.
Čítať ďalej ...