30 dní k minimalizmu – deň 16

autor

Tomi Štrba

Vo včerajšom zamyslení sme hovorili aj o daroch Ducha Svätého. O tom, že sa nedajú kúpiť. Práve preto sú to dary. Predstav si, že od niekoho dostávaš niečo darom, ale ten človek si za to pýta od teba peniaze. Znie to absurdne. V tom momente to prestáva byť darom. Veď predsa ak dávaš dar nerobíš to za peniaze ani za odmenu, v tom je predsa podstata daru.

Najväčším a najštedrejším darcom je Boh, náš Otec nebeský. O jeho štedrosti čítame naskrz Bibliou, od jej prvej kapitoly po poslednú. Božia štedrosť sa najviac prejavila v tom najväčšom a najdôležitejšom dare, ktorým nás obdaril, večným životom. V liste Rimanom čítame o tomto dare nasledovné:

Lebo všetci zhrešili a nemajú Božiu slávu. Ospravedlňovaní sú zadarmo, jeho milosťou, vykúpením v Ježišovi Kristovi.

Áno, všetci bez rozdielu sme zhrešili. Naše ospravedlnenie sme dostali spôsobom, ktorý odzrkadľuje Božiu štedrosť v celej svojej kráse. Dostali sme milosť. A podstata milosti je naplnená len vtedy, ak je zdarma. Nemýľme sa však. Božia milosť nie je postavená na nejakom ľahkovážnom prehliadnutí našich hriechov, za ktoré si zaslúžime trest najvyšší, smrť. Božia milosť stojí na spravodlivom potrestaní našich hriechov. Avšak nie skrze moju a tvoju smrť, ale smrť Božieho syna, Ježiša Krista. On zaplatil namiesto mňa, namiesto teba. Preto je milosť pre teba a mňa zdarma. Niekto už totiž zaplatil. My nemusíme. Toto je transformujúca, život meniaca pravda evanjelia, dobrej správy o tom, čo pre nás urobil Kristus.

 


 

Dnes sme navštívili skrine s oblečením. Nenazývam to šatníkom, lebo to šatník nie je. Sú to proste skrine. Aďka odvážne vyraďuje veci, ktoré nenosila alebo už nenosí. A ja k nim pridávam čo to z mojich vecí. Niektoré sú na vyhodenie, niektoré sa predajú, aby poslúžili iným. Dnes teda odchádza 16 vecí, spolu je to už neuveriteľných 136 vecí rôzneho druhu. Výzva sa stupňuje, ale my sme odhodlaní ju dokončiť.

Viac o výzve 30 DNÍ K MINIMALIZMU si môžete prečítať v prvom blogu.

 

newsletter

Naše príspevky zámerne nezdieľame na sociálnych sieťach! Ak nechcete prísť o nové príspevky na našej stránke prihláste sa do newslettra! O každom novom príspevku, ktorý pribudne na našej sránke (podcast, blog, kázeň), dostanete automaticky notifikáciu na váš email.

Po registrácii prosím skontrolujte svoj email a potvrďte svoje rozhodnutie. Ďakujeme.